Grecja GRECJA-forum turystyczno-społecznościowe


W S T E P N I A K Grecja – kraj słońca, błękitnego morza, białych domków i wielkiej historii. Jednocześnie kraj wielkich kontrastów, borykający się z niezliczonymi problemami społecznymi. Biedny kraj bogatych ludzi – takie określenie gdzieś usłyszałam. Czy słuszne? Skąd wzięło się powiedzonko „nie udawaj Greka?” :) Zapraszam do udziału w dyskusji na te i inne tematy… razem możemy spróbować tak naprawde zrozumieć i poznać ten kraj, zobaczyć go z perspektywy nie tylko turysty, ale także potencjalnego mieszkańca… w końcu jesteśmy w Unii :)NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » KAFENIJO » ZIEMIA OBIECANA?

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 14 / 24>>>    strony: 12345678910111213[14]151617181920

Ziemia Obiecana?

  
ogorek
15.11.2015 08:48:39
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2512 #2202665
Od: 2012-7-15


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

  
Electra21.11.2019 16:37:43
poziom 5

oczka
  
pawelh
15.11.2015 09:52:50
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: podkarpacie

Posty: 1941 #2202692
Od: 2011-3-24
Albania?Chyba,że jako zemsta za odejście od islamu.
  
bodek1
15.11.2015 10:50:53
poziom 5Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Wielkopolska

Posty: 795 #2202720
Od: 2012-3-16
"...Teraz wasza kolej. Święta wojna przeciwko walczącym z Państwem Islamskim się rozpoczęła. Będziecie się trząść i klęczeć przed Allahem. Allahu Akbar..."
Z tego tekstu to bardziej przebija "delikatna" perswazja by ruszyli dupska, bo mogą być skarceni.
W biednym kraju to podatny grunt, a punkty styczne są.
Kosowo dla Albańczyków to nie ostatnie słowo, chcieliby więcej.
Tegoroczne zdarzenia w Macedonii , są przykładem.
Jak wjeżdżałem w tym roku do Kumanowa, to po oczach biły flagi albańskie na niektórych budynkach ,do jednego maszerowało gęsiego z tuzin chłopa.
Pierwszy raz takie coś widziałem a parę razy na kilka godzin tam byłem.
_________________
Szanując innych , szanujesz siebie,
kosztuje nie dużo a korzyść dla ciebie.
  
pawelh
15.11.2015 22:56:08
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: podkarpacie

Posty: 1941 #2203145
Od: 2011-3-24
Zachód powinien odpowiedzieć zròwnaniem z ziemią państwa islamskiego nie przebierając w dostępnych środkach militarnych.
  
Dan_78
16.11.2015 08:36:33
poziom 5Grupa: Użytkownik

Posty: 676 #2203216
Od: 2013-1-14
Zrównać, a potem ustanowić "podporządkowaną" dyktaturę, która za dobra doczesne będzie trzymać psy na łańcuchu, tak jak to było za Husajna i innych jemu podobnych. Niestety, ale tam inne warianty rządów się nie sprawdzają. Przykro to pisać, ale na chwilę obecną nie ma innego rozwiązania.
  
ogorek
16.11.2015 08:43:09
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2512 #2203219
Od: 2012-7-15
Nie ma sensu dywagować na temat tego paszportu znalezionego przy terroryście ale o ile mnie pamieć nie myli to część z nich urodziła się w EU. Co najmniej trójka. To jest smutne i niesamowite.
  
Dan_78
16.11.2015 08:50:31
poziom 5Grupa: Użytkownik

Posty: 676 #2203225
Od: 2013-1-14
To jest smutne i przede wszystkim niesamowite bo pokazuje jak silnym spoiwem dla nich jest Islam nie wnikam już w szczegóły czy interpretowany poprawnie czy nie. To jest to co kiedyś jednoczyło Europę pod znakiem krzyża, a od czego dawno Europa już odeszła. Tutaj mają nad nami (w sensie Europejczykami, którzy w większości są laickimi lewakami, przynajmniej Ci rządzący z UE) ogromną przewagę. Niestety "mamy" mega problem ... bo to już chyba wojna.
  
Kalimera
16.11.2015 09:08:39
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Gdynia

Posty: 168 #2203230
Od: 2014-10-3
Zrównać z ziemią Państwo Islamskie ? Bojownicy ISIS są między nami, wszędzie, nieidentyfikowalni na pierwszy rzut oka, na drugi też w sumie nie. Do tego masa kandydatów wśród sfrustrowanych uchodźców,niezadowolonych z warunków oferowanych przez Europę. Odradzać się będą jak hydra, a finansowani przez zainteresowanych tego świata chyba są niezniszczalni....
Sami Francuzi mówią o tym, że są świadomi dużego poparcia dla ISIS wśród Muzułmańskich mieszkańców Francji, a jest ich tam prawie 5 milionów. Mając na uwadze ich metody walki, zginie więcej niewinnych ludzi tu w Europie, niż naszego wojska i ich bojowników tam.

  
Dan_78
16.11.2015 10:02:04
poziom 5Grupa: Użytkownik

Posty: 676 #2203244
Od: 2013-1-14


Ilość edycji wpisu: 1
Małymi krokami do celu. Herakles odcinając kolejną głowę Hydrze przypalał ją ogniem, żeby nie odrastała. Najpierw porządek u nich na ziemi ojczystej, później czystka w poszczególnych krajach...Pytanie, czy wszystkim na tym zależy, bo my maluczcy tego świata nie mamy pojęcia o rozgrywkach wielkich mocarstw.

Podobno wywiad iracki informował Francuzów o możliwości ataków już 24 h przed wydarzeniami z Paryża, śmierdzi to wszystko...eh

ps. O tym się nie mówi...ciekawe dlaczego ?TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

  
dubaj
16.11.2015 15:35:29
poziom 6Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: siłownia Avaton

Posty: 1028 #2203317
Od: 2014-4-23


Ilość edycji wpisu: 1
Warto przeczytać....
dość ostro, ale i dość mocno prawdziwie...

Z mediów docierają kolejne informacje o tym, co działo się wczoraj wieczorem w Paryżu. Jedni podają bilans 60 ofiar. Inni piszą o 120. Niektóre media mówią o czterech skoordynowanych atakach w różnych częściach miasta. Inni o sześciu.

Ale jakie to ma znaczenie? Żadnego. Paryż został zaatakowany. Skutecznie. Od środka. Na własne życzenie.

Byłem tam raz. Rodzinnie. Z dzieckiem. Cztery, pięć lat temu. Pojechaliśmy do Disneyland’u. Hotel mieliśmy pod samym łukiem triumfalnym. Ale mieliśmy kłopot dostać się do niego, bo setki czarnoskórych, wściekłych bandziorów właśnie rozpoczęło rozpieprzanie jednej z głównych ulic miasta. Była policja, wojsko, uciekający paryżanie, turyści, latające kamenie. Piana na pyskach. Nienawiść.

To było kilka lat temu. Jeszcze nie było wojny w Syrii. Ale wojna z islamem trwała już od dawna. Jeszcze nie było wielkiej fali uchodźców, ale w Paryżu już były całe czarne, muzułmańskie dzielnice, do których nawet policja bała się wjeżdżać.

Wtedy już Francja oficjalnie była w 10% muzułmańska. Nieoficjalnie prawie w 25%. Już wtedy pojawiały się głosy, że jeżeli nic się nie zmieni, Francja przestanie być francuska w ciągu najbliższych 20-25 lat.

Kolejne lewicujące rządy Francji i starej Europy zamiast myśleć przyszłościowo, kolejnymi swoimi decyzjami pogłębiały ten kryzys. To Sarkozy, Hollande, Merkel, Tusk i cały skostniały rząd Unii Europejskiej ma dzisiaj krew na rękach.

Nigdy nie żałowałem alpinistów, którzy ginęli zdobywając Mount Everest. Nie żałowałem tych, którzy rozbijali się o budynki skacząc z nich ze spadochronem. Nie płakałem nad nurkami, schodzącymi na setki metrów, którym nie udało się wypłynąć.

Podejmowali suwerenne decyzje. Podejmowali ryzyko i ponosili tego konsekwencje. Mieli ambitne plany, ale nie wyszło.

Żałuję bardzo wszystkich niewinnych ludzi. Żałuję tych wszystkich przerażonych ofiar, ich rodzin, bliskich, przyjaciół. Żałuję tych Francuzów, którzy przeżyli, ale których życie bezpowrotnie zmieniło się od wczoraj. Ale nie żałuję Francji jako takiej, bo wykrwawia się na własne życzenie…

Cała Europa wykrwawia się już powoli na własne życzenie.

Powodów tego jest wiele. Stara Europa, idąc razem z USA po ropę i wpływy do krajów islamskich, takich jak Irak, Syria, Afganistan, Libia obaliły tamtejsze reżimy, które trzymały za mordę te wszystkie ekstremizmy. Saddam, Kadafi, Assaad – wszyscy oni mieli na swoim sumieniu straszne zbrodnie, ale te zbrodnie są niczym w zestawieniu z ogromem terroru, jakie w tych krajach przynosi system inny, niż totalny zamordyzm. I co w zamian zaproponowały tym ziemiom kraje starej Europy? Demokrację.

Demokrację, która leży w pełnej sprzeczności z naukami islamu. Trzeba być debilem, lub przebiegłym skurwysynem, żeby to ignorować. Muzułmanie akceptują jedynie prawa nadane przez samego Boga, a więc tylko te zapisane w Koranie. Wszystkie prawa ludzkie, z demokracją na czele, są więc prawami stworzonymi przez człowieka, a te muzułmanów nie dotyczą.

Francja, kiedyś kolonizator, w ramach zmycia win za swą dwustuletnią okupację całej północno zachodniej Afryki, otworzyła swoje granice dla obywateli byłych okupowanych ziem. I to był początek jej końca. Niegdyś niemal homogeniczna Francja, stała się multikulturowym tyglem pełnym napięć nacechowanych tak głębokim rozwarstwieniem i podziałami, że w sposób oczywisty prowadzącym do otwartego konfliktu.

Francja ma na swoim sumieniu bardzo wiele. I tak jak Niemcy powinny były odbudowywać całą Europę po przegranej wojnie, tak Francja winna była naprawiać wyrządzone w czasie swych kolonizacji krzywdy… ale tam, gdzie były one wyrządzane, a nie na swojej ziemi!

Pisałem już w jednym z artykułów – trzeba mieć nasrane we łbie, jak Villas, żeby brać na swoje podwórko wszystkie bezdomne psy. Taki „altruizm” kończy się skrajnym ubóstwem, banicją, czasem pogryzieniami, ale i maksymalnie osranym własnym podwórkiem. A psy, jak były biedne i bezdomne, takie są nadal.

Francja za swą bliskowschodnią politykę, ale przede wszystkim za ustępliwość w stosunku do wszelkich ekstremizmów powinna płonąć. Dla dobra całej Europy. Jako przykład tego, co nas czeka, jeżeli islam nie zostanie w końcu nazwany po imieniu. Jeżeli nie zostanie zdelegalizowany i nie trafi na tę samą półkę, co faszyzm, nazizm i komunizm.

Islam to ideologia zbrodnicza. W jego podstawach leży zwalczanie mieczem wszystkiego, co nie islamskie. W jego świątyniach, również tych europejskich, nawołuje się do zbrojnego powstania przeciwko kulturze Zachodu. Jego duchowni legitymizują każdą przemoc, każdą agresję i każdy gwałt, które skierowane są w stronę niewiernych.

Próba wsadzenia islamu w ramy demokracji jest tak samo absurdalna, jak empatyczne dywagowanie nad motywami psychopatycznego mordercy. Nie da się ważyć prędkości. Nie da się linijką mierzyć ciężaru. Nie da się islamu mierzyć standardami demokracji. To dwa światy, dwie miary, dwie nie mające ze sobą nic wspólnego jednostki.

Każdy muzułmanin pragnący żyć w Europie powinien zrzec się swojej „religii” i przyjąć bezdyskusyjnie pełnię praw i obowiązków zastanych tu na miejscu. Jakakolwiek próba powrotu do swoich starych zwyczajów, jakakolwiek manifestacja swojej przynależności religijnej powinna kończyć się więzieniem lub deportacją. Nie ma innego sposobu.

Te ataki były przerażające, ale po stokroć bardziej straszne byłyby ataki dwudziestu nożowników rozsianych po całym Paryżu. Bez wybuchów. Bez strzelania. Wmieszani w tłum, tacy jak ja i Ty. Niech każdemu uda się zabić „jedynie” pięć osób. Sto ofiar zabitych po cichu, bez konieczności przygotowania wielkiej złożonej akcji. Takie ataki są po stokroć bardziej przerażające, bo mogą się wydarzyć wszędzie tam, gdzie z meczetu popłynie rozkaz. Wystarczy wypowiedzieć świętą wojnę i wyznaczyć godzinę. A meczety są w każdym kraju Europy.

To, co się stało w Paryżu to pierwszy skutek wpuszczenia do Europy miliona imigrantów w ostatnich miesiącach. Bez kontroli. Bez pomysłu, co dalej. Pomimo ostrzeżeń wywiadów całego świata. Pomimo jawnej deklaracji ISIS, że wśród tych ludzi będą ich żołnierze.

Merkel zrobiła wszystko, żeby znaleźli się na naszych ulicach. Zrobiła to celowo, lub (w co ciężko uwierzyć) ze skrajnej głupoty. Merkel ma krew na rękach. Podobnie jak Tusk, Kopacz i François Hollande.

Wystarczy, że tylko 1% z tego miliona to radykałowie, a już na terenie Europy będziemy mieć ich 10.000! Niech tylko 1% z tych radykałów, to szaleńcy-samobójcy. Oznacza to, że teraz w miastach Europy znajduje się 100 skrajnie niebezpiecznych terrorystów.

W atakach w Paryżu wzięło udział raptem kilkanaście osób. Kolejne kilkadziesiąt właśnie szykuje się do wykonania nowych zadań. A to tylko przy założeniu, że zaledwie promil muzułmanów to zdolni do terroru szaleńcy. Statystki niestety temu przeczą.

Francja płaci krwią swoich obywateli za swój własny terroryzm, ale i za samobójcze decyzje dotyczące islamskiej migracji, którą już od dawna powinno nazywać się inwazją. Płaci, za spolegliwość wobec ekstremizmu. Za stworzenie inkubatora dla europejskiego islamizmu i terroryzmu.

Zdychaj więc Francjo! Płoń! Dla przykładu… Może Twoja krew i Twój upadek uchroni resztę Europy przed totalną katastrofą…

…choć, jak uczy nas historia, sami ludzie nie uczą się nawet na własnych błędach.

Bartosz Bodnar
_________________
Widzew ATF'99!
  
pawelh
16.11.2015 18:55:49
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: podkarpacie

Posty: 1941 #2203374
Od: 2011-3-24
To wszystko się wydarzyło,problem w tym czy potrafimy to wszystko zmienić.Czy ludzie władzy mają jaja czy tylko wydmuszki.Tu nie chodzi tylko o uszczelnienie strefy Schengen skoro w UE jest tylu islamistów,tu trzeba się zastanawiać jak nie wpuszczać nowych i eliminować już tu będących.
  
Electra21.11.2019 16:37:43
poziom 5

oczka
  
Mistral
16.11.2015 20:48:05
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Mazowsze, 49 lat

Posty: 136 #2203427
Od: 2014-7-24UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
    pawelh pisze:

    ...eliminować już tu będących.

Skłaniasz się ku opcji obozy koncentracyjne i cyklon B?
  
dubaj
16.11.2015 21:02:49
poziom 6Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: siłownia Avaton

Posty: 1028 #2203434
Od: 2014-4-23


Ilość edycji wpisu: 1
A Ty w swej nieodpowiedzialności sugerujesz wspólne czytanie Koranu, przyjaźń, akceptację i studiowanie islamu, religii pokoju?
A potem stawianie wirtualnych świeczek po kolejnych rzeziach niewiernych?
_________________
Widzew ATF'99!
  
Mistral
16.11.2015 21:39:18
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Mazowsze, 49 lat

Posty: 136 #2203451
Od: 2014-7-24UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 1
Dubaj, zluzuj troszkę pośladki, napij się melisy i nie wychodź przed szereg, nadinterpretujesz moją wypowiedź, nic nie pisałem o wspólnych czytankach, no i to nie było pytanie do ciebie, pawelh nie potrzebuje adwokatów i sam sobie poradzi z odpowiedzią.
  
ogorek
16.11.2015 21:40:05
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2512 #2203453
Od: 2012-7-15
słuchałem dziś w radio nie polityków a specjalistów od tych krajów.
tam nie da się zaprowadzić porządku.
Jak swiat pomoze tej dyktaturze pozbyć się ISIS to natychmiast poleje się krew opozycji i neutralnych ludzi.

Oni są między stryczkiem a gilotyną. I niezdolni do zaproponowania trzeciej opcji.
Dyktaturka też rabuje co się da i zarabia krocie na tej wojnie.
Z drugiej strony lepsza ta dyktaturka niż szalency.
  
bodek1
16.11.2015 21:41:17
poziom 5Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Wielkopolska

Posty: 795 #2203455
Od: 2012-3-16
Ty to się zawsze czepniesz słówka.
Koledze pewnie chodziło o eliminację zagrożenia jako takiego.
Jak jednak zlikwidować to zagrożenie, jeśli tą ropę od ISIS chcą inni kupować ,podobno 1 mln dziennie .
Amatorów na zabytki też jest wielu.
Bieda w tym rejonie generalnie dominuje.
Kurdowie najliczniejszy naród bez swego państwa zamieszkują w 4 krajach ,które nie pozwolą na jego powstanie.
Ten region z daleka pachnie dawnym neokolonializmem ,gdzie po likwidacji reżimów zostają waśnie szyitów z sunnitami i czort wie z kim jeszcze.
Pozostałe bogate państwa islamskie w regionie zrobią tyle i tylko tyle by utrzymać własne status quo, plus zarobić więcej by następne ulice wykupić w Londynie np. lub riwierze francuskiej.
Bieda całym świecie to doskonała pożywka dla tej ideologii ,1,5 mld wyznawców islamu to niewyczerpane żródło do zasilania szeregów.
Szans za wielkich nie mamy, zwłaszcza jak 1 skasuje nożem choćby 10-u (post kolegi Dubaja) a terroryzm potaniał znacznie patrząc na cenę kałacha ,granatów czy mat.wybuchowych.
Te ataki to też pewnie w jakimś stopniu argument dla tych na zachodzie którzy palą, się aby ograniczyć swobody zwykłych obywateli ,szpiegować , nadzorować szarą masę i swych przeciwników.
Już na horyzoncie chipy widać.
Ataki dają argumenty by wreszcie się za to zabrać.
"Służby wiedziały ale nie powiedziały", historia lubi się powtarzać, nie było by Pearl Harbor, nie byłoby wejścia USA do wojny, kasy na zbrojenia i fortun na tym wyrosłych.
Reasumując żadna eliminacja nie wchodzi w rachubę, bo każdy sobie rzepkę skrobie a najlepiej to czyni władca Kremla.
_________________
Szanując innych , szanujesz siebie,
kosztuje nie dużo a korzyść dla ciebie.
  
bodek1
16.11.2015 21:42:37
poziom 5Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Wielkopolska

Posty: 795 #2203457
Od: 2012-3-16


Ilość edycji wpisu: 1
Jak szybko inne posty weszły, mój początek to do Mistrala ,po poście kolegi Pawelh
_________________
Szanując innych , szanujesz siebie,
kosztuje nie dużo a korzyść dla ciebie.
  
Mistral
16.11.2015 21:47:35
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Mazowsze, 49 lat

Posty: 136 #2203464
Od: 2014-7-24UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
bodek, po prostu boję się faszyzmu w Polsce, boję się że zacznie się nawoływanie do ślepej eksterminacji ludności zasymilowanej i żyjącej w zgodzie z naszymi zasadami.
  
dubaj
16.11.2015 22:10:08
poziom 6Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: siłownia Avaton

Posty: 1028 #2203472
Od: 2014-4-23
Ta...wszędzie faszyści... w szafie faszyści, w lodówce faszyści...
każdy kto ma odrobinę rozsądku i podważa multi-kulti to faszysta. Zgadza się?

Choryś Mistral na głowę jak 3/4 Francji.
Tylko nie każ nam tu w Polsce płacić muzułmanom paryskich danin.

Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej
_________________
Widzew ATF'99!
  
Mistral
16.11.2015 22:37:31
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Mazowsze, 49 lat

Posty: 136 #2203485
Od: 2014-7-24UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 1
Dubaj, przemawiają chyba przez ciebie jakieś osobiste uprzedzenia do mojej skromnej osoby.., nie wiem dlaczego... cóż, chyba Linda miał racjęoczko))Nie chce mi się z tobą gadać i proszę cię o tzw "wypad" z mojej bajki, mam też prośbę, nie trać energii na bzdurne forumowe przepychanki tylko skoncentruj swoje siły na obronie Ojczyzny...inaczej będziesz realizował plan "tamtych".
  
Electra21.11.2019 16:37:43
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 14 / 24>>>    strony: 12345678910111213[14]151617181920

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » KAFENIJO » ZIEMIA OBIECANA?

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny

Katalog stron WWW

katalog stron

Katalog Stron SEO

Katalog stron - Best in Poland

katalog stron turystycznych

Katalog 3CO/a>

wortal migranci

katalog dobre fora