Pływanie po zatoce Argolidzkiej - Peloponez
Dzisiejsza wycieczka Kivieri - Spetses Visit Greece | Spetses

125 km, prekość średnia 31 km/h (nawigacja wlicza w to postój na pływanie i tankowanie paliwa w Porto Heli).
W stronę Spetses płynąłem z prędkością 55 km/h w drodze powrotnej były fale - max 44 km/h
Droga od Nafplio do Mili/Kiwieri - burza, pioruny, gradobicie, 7 BF - wichura od strony Kiwieri generowała ponad 1m fale na tak krótkim odcinku

Pierwszy raz w Grecji widzę taką pogodęKawałek za Tolo/Drepano hotel na kształt zamku - wygląda ekskluzywnie - mało osób na plazyPrywatna wyspa - na mapach google widziałem lądowiska dla helikopterów.
Na zdjęciu widać własny wóz strażacki o małe łódeczki ...Tu już bardziej normalna architekturaPorto Heli - zatrzęsienie żaglówek i dużych jachtówTankowaliśmy na tej stacji. Pracownik pomaga cumować do pomostu. Pyta się ile, po czym na stacji leje w baniak na kółkach, baniak podczepia do długiego na 10m węża i tak to spływa. Potem wyciska węża.
Zapytałem się czemu nie wożą do łódki i nie używają krótkiego węża - nie umiał odpowiedzieć - pewnie taka tradycjaWedług stron o SPETSES to miała być plaża bez infrastruktury i bez ludzi.
A były jachty przy których nasza łupina wyglądała na tratwę ratunkową


Droga do Spetses była wzdłuz brzegu - jako wycieczka krajoznawcza.
Powrotna była już drogą "na skróty" bo fale coraz większe, wiatr coraz większy a i tak na końcu wpadliśmy w burzę i gradobicie


  PRZEJDŹ NA FORUM