Ziemia Obiecana?
    pawelh pisze:

    Zachód powinien odpowiedzieć zròwnaniem z ziemią państwa islamskiego nie przebierając w dostępnych środkach militarnych.

Ta opcja niestety nic nie da ,tylko zrodzi eskalację nienawiści co jeszcze więcej nam kłopotów przysporzy w przyszłości.
Widziałeś jak chłopcy po 10 lat latają z kałachami.
Zrazi to też krezusów z pól roponośnych a przede wszystkim współbraci z Pakistanu a tam są bombki jak mówiła pewna Pelagia z kabaretu "od A do N".
Czemu ci politycy USA nie zastosowali się do tak prostej prawdy zawartej w powiedzeniu "gówna się nie rusza bo śmierdzi" i zaczęli rozwalanie tamtego regionu.
Odpowiedż nasuwa się chyba tylko jedna, wszystko robili by odsunąć groźbę ataku na Izrael, bo z kim on nie miał i nie ma na pieńku a za to ma wielu przyjaciół w USA.
Teraz nie ma recepty przynajmniej dopóki wszystkie państwa zainteresowane nie wyzbędą się własnych interesów i nie zawrą kompromisu.
Zarabianie kasy przez ISIS musi być ograniczone do zera , a zarekwirowana kasa na polepszenie bytu wszystkich uchodżców
W Syrii pewnie po tylu ofiarach (250000 zginęło przez 4 lata)to pewnie dyktatorski Baszszar al-Asad będzie lepszym rozwiązaniem "tymczasowym "niż bombki latające z każdej strony dzień i noc.
Uchodźców ostemplować na wjeździe do UE, i odsyłać bezwzględnie z powrotem.
Najlepiej pilnować miejsc startu łodzi ale czy Turcja pozwoli na to ,by obce siły pilnowały wybrzeża, może ONZ ale tam jest organizacja jak w FIFIE i niestety nie tej z Lewandowskim na okładce.
Rada Bezpieczeństwa z Rosją to nie do ułożenia łamigłówka ,chyba ,że się poświęci Ukrainę,a Hollande i Merkel jak Neville Chamberlain powiedzą przywiozliśmy wam pokój.
Najlepiej gdyby się w tworzenie pokoju i względnego dobrobytu zanagażowały islamskie państwa ościenne a wszyscy zgodziły by się na utworzenie państwa Kurdów .
A szyici pogodziliby się z Sunnitami
Pomarzyć wolno każdemu, co nie.
Idę spać.


  PRZEJDŹ NA FORUM