Skopelos jak dojechać
Witam,
faktycznie film był kręcony w różnych miejscach, jednak w większości na Skopelosie! Po dopłynięciu na tą wyspę promem można załapać się na wycieczkę autokarową szlakiem Mamma Mia. Zanim jednak ogarniecie temat na miejscu, może jednak lepiej na własną rękę wypożyczyć samochód, quada czy skuter i zobaczyć wszystko bez dodatkowych tłumów. Wypożyczalnie: na końcu portu po lewej. Pomocna będzie mapa:

http://www.pensacolagreekfestival.com/greecegreek-article/skopelos-the-classic-greek-island-experience

Najlepiej zacząć od skały na, której była kręcona finałowa scena filmu - widoki niesamowite. Następnie przystanek w drugim co do wielkości mieście na wyspie - Glossa. Tam polecam wielokrotnie nagradzaną restaurację z pięknymi widokami - Agnanti - warto wejść chociaż na deser i zrobić kilka fotek z tarasu w najwyższej części budynku oczko. Obowiązkowo trzeba też zaliczyć filmowe plaże: Kastani - ta plaża, podobnie jak Milia należy do parku krajobrazowego (niesamowite poączenie soczystej zieleni, prawie białych skał i turkusowego morza.Plaża (chyba podobnej nie znajdziecie w całej Grecji) z trawiastymi "ogródkami" w których można wypocząć pod baldachimami wesoły,Milia i Agnondas - taniec w płetwach na pomoście i tawerną ze świeżymi owocami morza - mniam wesoły. Jak dobrze pamiętam, między Agnondas i Panormos znajduje się ten charakterystyczny cypel z palmami.
Tylko w niedzielę można również zwiedzić monastyr w głównym porcie Skopelos - po prawej stronie na obielonej skale - wnętrze tego kościółka to wnętrze sceny ślubu.

Udanego zwiedzania,
Pozdrawiam wesoły


  PRZEJDŹ NA FORUM