Parga
cześć,

We wrześniu pogodę możesz mieć ładną, ale mogą się też trafić słabsze dni, to już jednak połowa września. Woda za to powinna być ok. W studio Gabriel nie byłem więc nie pomogę. Na pewno mogę polecić studia Irini ewentualnie Olive Tree to drugie jest z całkiem fajnym basenem, tyle, że sporo na uboczu Pargi, ale odległości nie zabijają.

Wypożyczalni rowerów nie zanotowałem, ponieważ nie byłem nimi zainteresowany, jednak biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu bardziej proponuję wynajęcie samochodu ewentualnie skutera, rowerem można zostawić płuca na asfalcie no chyba, że jesteś zaprawioną cyklistką to może dasz radę oczko.

Zabytków w okolicy żadnych nie ma oprócz twierdzy Ali Paszy obok Trikorfo to będzie asfaltem koło 5-7 km, warto wybrać się do Anthosy mała urokliwa wioska w drodze do Triforfo koło 5 km, ewentualnie do Amoundia z 10 km, ale tam nic właściwie nie ma ciekawego oprócz plaży. Do Lichnos będziesz miała 4 km do Ag.Giannakis koło 7 km (są to plaże). Sywota to już koło 35 km więc rower odpada...Warto wejść do kościółka św.Eleny z którego rozciąga się widok na całą Pargę.

Żeby coś ciekawego zobaczyć np: Dodona, Vikos, Acheron czy Lefkada lub Joannina musisz być zmotoryzowana lub skorzystać z wycieczek ponieważ są to już odległości dla Ryszarda Szurkowskiego.

Powodzenia i miłego wypoczynku aniołek


  PRZEJDŹ NA FORUM