Messinia - Peloponez
prośba o pomoc w wyborze miejsca pobytu
    wiola2012 pisze:

    Czyli w nadchodzące wakacje jeśli chodzi o łódeczki w grę wchodzi Kalamata no i Zakhyntos. Nie pamiętam dokładnie czy jest możliwość do Zatoki Wraku popłynąć samodzielnie ale jeżeli jest wypożyczalnia ( niedaleko błękitnych grot) to mam nadzieję, że nie bedzie problemu. I chyba gdzieś w okolicach Keri jest wypożyczalnia, trzeba się przecież jakoś na Marathonisi dostać. W Tolo dopiero kolejne wakacje W ubiegłym roku wypożyczyliśmy łódeczkę w Sivocie (Epir) , było super, woda spokojna, urocze wysepki i plaże, nawet jaskinia, ale ruch duży wesoły Duuuzo większy niż trzy lata wcześniej. aniołek
    Pozdrawiam


Jeśli chodzi o Zatokę Wraku, to tak jak pisał ogorek, zafalowanie od zachodniej strony dość duże, ale mnóstwo "własnych" łódek było w Zatoce w czasie mojego pobytu na miejscu, więc da się. Jeżeli chcesz, jak pisałaś być tam dłużej, niż godzinę co oferują kursy statkami spróbuj poszukać wypożyczalni w Porto Vromi.
Na Marathonisi bez problemu powinnaś się dostać z Laganas lub okolic - akurat tę część wyspy pominąłem, więc nie wiem jak dużo jest tam wypożyczalni, ale zakładam, że dużo, bo to jednak dość "komercyjna" część Zakynthos - stamtąd nie powinno też być problemu z dopłynięciem do klifów Keri.
Do Blue Caves to próbowałbym raczej od strony wschodniej, np. z Alykes, ale ja jestem szczurem lądowym, więc mogę się mylić wesoły. Dowiedz się też o jakiej porze dnia są naprawdę niebieskie - ponoć najlepiej o świcie lub niedługo po.

Edit: koniecznie odwiedź Porto Limnionas i plażę Gerakas, ale to już może od strony lądu! wesoły


  PRZEJDŹ NA FORUM