Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie….
Kreteńskie must see

To czas na ustalenie co będziemy zwiedzać…..

Kreta nie jest małą wyspą, więc trzeba podjąć decyzję… Końcem października liczymy jeszcze na plażowanie i kąpiele morskie, ale co nie co też chcemy zobaczyć, ale nie spędzać po kilka godzin w samochodzie. Must see na Krecie jest bardzo dużo, no ale wszystkiego nie zobaczymy, wiadomo….

Mapka ze strony http://www.knossos.pl

Dzielimy wyspę pionową linią od Retymno w dół i to co po lewej stronie jest szansa na zobaczenie…

Najważniejszy zabytek na Krecie to Pałac w Knossos – tu sporo się wahamy, bo daleko i za ustalona linią, ale jednak to ważne miejsce, ale archeolog trochę sobie tam zaszalał… Rodzice przesyłają zdjęcia z Pałacu z opinią, że lekko są rozczarowani tym miejscem mając z pamięci Rzym... To Knossos zastępują u nas wykopaliska w Fajstos wraz z Matalą….

Powstaje wstępny plan, ale szczegóły będziemy dopasowywać na miejscu w zależności od pogody….
Bardzo pomocne przy planowaniu są oczywiście informacje z tego forum (cały kreteński wątek) oraz relacje z chorwackiego forum - i jest ich tam ich zdecydowanie więcej niż na tym greckim forum!!

Przy okazji kilka linków, które przy planowaniu pobytu na Krecie mogą być bardzo pomocne:
http://www.cretanbeaches.com/en/
http://www.crete.pl
http://www.explorecrete.com
http://www.gokreta.pl/
http://kreta.muwit.pl/
http://romancewithcrete.blogspot.com/
https://www.seatemperature.org/europe/greece/chania-october.htm

No właśnie pogoda….
Wg statystyk powinno być ciepło, a średnio w październiku są 4 dni deszczowe… Prognozy pokazują załamanie na środę (deszcz), a w kolejnych dniach pokazuje, że oprócz śniegu wszystko w tej pogodzie może być: i cały tydzień piękne słońce i 6 dni deszczu… Co ma być to będzie, najwyżej więcej muzeów pozwiedzamy pan zielony pan zielony


  PRZEJDŹ NA FORUM