wycieczka z Veliki
Wycieczka Velika Meteory Skiatos
  nabucco pisze:

   ewcia34 pisze:

   Witam jaki jest koszt wycieczek z Veliki do Meteoryt oraz rejs do Skiatos? Czy warto?


  Primo: nie "do Meteoryt" tylko w Meteory - to masyw górski https://pl.wikipedia.org/wiki/Meteory .
  W czerwcu wycieczka , całodzienna - 7:30 do 20:00. Z biurem Rainbow 30 Euro od osoby. Wyżywienie we własnym zakresie. Dojazd autokarem około 2 godzin w jedną stronę, po drodze postój przy pracowni i sklepie ikon, pamiątek, etc. W powrotnej drodze przerwa na obiad - przyzwoity i tani w restauracji - około 15 E. WARTO! Uprzedzam, że łażenie po klasztorach dla osób w miarę sprawnych. Ale warto pojechać mi zobaczyć.

  Rejs na Skiatos - 50 Euro od osoby (Rainbow), całodzienna wyprawa - 6:30 do 22:00. Wyżywienie we własnym zakresie. Fajny rejs statkiem, w sumie około 4 godzin, zwiedzanie wyspy, a właściwie portu we własnym zakresie. Dojazd do portu startowego i powrót autokarem to 2 razy po 2 godziny jazdy. Na wycieczce na której ja byłem w programie odwiedzenie statkiem piaszczystej plaży (rzadkość w Grecji) i czas na kąpiel 2 godziny. UWAGA: na plaży albo leżak za 8 Euro albo piwo (duże 5 E) w barze na plaży i leżak lub stolik w cieniu, 20 m od plaży, bez ograniczeń. Wg mnie warto ale trzeba ocenić samemu. Moja kobieta sie kapała, ja piłem zimny browarek w cieniu.
  Na statku "balety" przy greckiej muzyce, nauka tańców greckich, poczęstunek Ouzo lub Metaxą. W barze na statku można coś zjeść. W porcie ceny w knajpkach przyzwoite. Piwo 3,5 - 4 E, przekąski (tzatziki itp) 3 - 5 euro.
  Pojechał bym jeszcze raz. Podczas rejsu piękne widoki, gdy ma się szczęście można spotkać stada delfinów. My nie mieliśmy eh.
.
Oczywiście że Meteory, pisałam z telefonem. Dziękuję za informację. Już nie mogę doczekać się urlopu.😊,


  PRZEJDŹ NA FORUM