Jak wygląda publiczne liceum w Grecji?
    stavros pisze:

      Calix pisze:

      Witam. Piszę na forum w trochę innej sprawie niż wszyscy, choć mam nadzieje, że mi to wybaczycie. Mam 16 lat i najprawdopodobniej w nowym roku szkolnym przeprowadzę się do Grecji. Moi rodzice zmęczeni dotychczasowym życiem w Polsce, postanowili podjąć poważne kroki apropo przeprowadzki do Hellady. Jako, iż obaj pracują zdalnie, jedynym problemem wydaję się być moja edukacja. Jestem dość zdolnym uczniem, płynnie mówię po angielsku i potrafię dogadać się po hiszpańsku. Zapowiada się na to iż gimnazjum skończę z paskiem(piszę o tym nie by się przechwalać, lecz powiedzieć, że nauka obcego języka nie jest dla mnie dużym problemem). Planowanym miejscem przeprowadzki były by Saloniki bądź pobliski teren Aten np. Pireus. Jak wygląda nauka jęz. greckiego i czy da się go w miarę szybko nauczyć? Jak wygląda publiczne liceum w Grecji? Czy da się w ogóle uzyskać tam dobre wykształcenie? Za odpowiedzi na moje pytania, jakiekolwiek wskazówki i pomoc, serdecznie dziękuje.


    Skoro są zmęczeni życiem w Polsce, to dlaczego zdecydowali się na przeprowadzkę do pogrążonej w kryzysie Grecji?= i to w dodatku do wielkich zakorkowanych i brudnych miast?
Swiete slowa, dla nas Grecja to bylo jedno wielkie dziadostwo, na dodatek brudne, jedynie lepsza sytuacja byla na wyspach, ale tam byly tez problemy...kolezanka wyszla za maz za Greka, niestety gdy przebywala na wyspie syn zlamal reke. na miejscu musiala za wszystko placic mò,wie o badaniu lekarskim, ale nie mogla zrobic zdjecia radiologicznego po to musiala plynac do Aten, tam z kolei dalsze pieniadze. Ponadto moze nie wszyscy wiedza, ale by zamieszkac w kraju unijnym to trzeba wykazac sie zrodlem dochodzenia - bez tego mozna przebywac na ich terenie kilka miesiecy. Od konca drugiej wojny swiatowej Grecy opuszczali ten kraj i prò,bowali osiedlic sie we Wloszech. Nie bylo wiec tam tak rò,zowo, a obecnie jest gorzej o wiele gorzej, samym sloncem sie nie zyje.


  PRZEJDŹ NA FORUM