Jakim autem do Grecji??
Czym jeździcie na wakacje??
    barbelek pisze:

    W takim razie ja w temacie opcji samolotowo-samochodowej. Rodzina trzyosobowa w tym roku: wyjazd z Gd. do Berlina samochodem własnym.
W obie strony zrobisz około tysiąca kilometrów. Liczyłeś koszt paliwa? Z przejazdem, czasem oczekiwania na samolot, odprawa, to też Ci się trochę zejdzie, no ale pofruwasz sobie.

    barbelek pisze:

    W Atenach ma czekać samochód na 15 dni w cenie ok. 450uro z full ubezpieczeniem. Czyli łączna cena to ok. 3200 za 3 osoby. Zapewne nie taniej jak samochodem ale na pewno szybciej i wygodniej (np. dla mnie, bo ja niestety za długo w aucie nie wysiedzę, choć bardzo lubię prowadzić). I dla mnie w sumie jedyna opcja dojazdu do ukochanej Grecji z przyczyn właśnie zdrowotnych. Pozdr.
Ech. Szkoda, że nie dasz rady wysiedzieć w samochodzie. Rzeczywiście drożej Cię to wyniesie, tym bardziej, że podliczyć będziesz musiał koszt paliwa wlewanego do wypożyczonego, greckiego samochodu w zależności ile kilometrów nim zrobisz na miejscu. Chyba wyniesie Cię podróż drożej niż te 3200. My po samej wyspie Lefkadzie w zeszłym roku zrobiliśmy prawie tysiąc. Plaża tu, plaża tam.

W Atenach zamierzasz stacjonować, czy też jakieś odludne zatoczki?

Ja liczę od 2500 do 3000 pln za samo paliwo na 5000 km. Oczywiście może wyjść mniej, ale zawsze lepiej wziąć pod uwagę większą cenę.


  PRZEJDŹ NA FORUM