| |
malinka721 | 06.02.2017 13:25:51 |
Grupa: Użytkownik
Posty: 10 #2392893 Od: 2017-2-4
| Lecę po raz pierwszy do Grecji(Rodos)z BP.Mamy z nastoletnią córką wykupione śniadania.Moje pytanie ,ile musiałbyśmy wziąć ze sobą euro tak plus minus.Chcemy wykupić wycieczkę na Symi ,do Rodos i Lindos dojedziemy komunikacją miejską.Nie mam prawa jazdy więc wypożyczenie samochodu odpada.Więc pieniądze pójdą na obiady,napoje ,drobne przyjemności itp.więc znawcy Grecji pomóżcie -ile kasy? |
| |
Electra | 02.02.2025 07:47:17 |
|
|
| |
tes | 06.02.2017 13:38:15 |
Grupa: Użytkownik
Posty: 73 #2392898 Od: 2014-11-16
| Po co brać pieniądze weż kartę,a do tego z 200 Eu w gotówce |
| |
pawelh | 06.02.2017 14:25:48 |
Grupa: Użytkownik
Lokalizacja: podkarpacie
Posty: 2155 #2392908 Od: 2011-3-24
| Obiadokolacje średnio wyjdą wam około 20€. Po dobrym śniadaniu plus przekąski na plaży spokojnie do wieczora wystarczy.Czyli jak doliczyć do ww 20 jakieś 10 to w 30€ się zmieścisz z jedzeniem.To tak bez szaleństwa, ale i specjalnego oszczędzania. |
| |
MESCOMP1959 | 06.02.2017 14:35:16 |
Grupa: Użytkownik
Posty: 87 #2392912 Od: 2014-4-22
| Witaj, spokojnie 20 eu na osobę dziennie wystarczy, śniadania zapewne Wam się znudzą po 2 - 3 dniach ( wciąż to samo). Wycieczką wykupicie w lokalnym biurze ( nie u rezydenta, za 25 eu od osoby można już znaleźć). |
| |
MESCOMP1959 | 06.02.2017 14:35:40 |
Grupa: Użytkownik
Posty: 87 #2392913 Od: 2014-4-22
| Witaj, spokojnie 20 eu na osobę dziennie wystarczy, śniadania zapewne Wam się znudzą po 2 - 3 dniach ( wciąż to samo). Wycieczką wykupicie w lokalnym biurze ( nie u rezydenta, za 25 eu od osoby można już znaleźć). |
| |
miruna | 07.02.2017 07:54:46 |
Grupa: Użytkownik
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 106 #2393128 Od: 2015-7-14
| Bilet na komunikację miejską 2-6 Eu w jedną stronę (zależy gdzie będziesz mieszkać) wejście na akropol 12 Eu, komplet leżaków z parasolem 10 Eu, napój w kartonie lub butelce 1-2 Eu lody podobnie. Polskie ceny mnożymy x3 a najlepiej x4 i nie będzie żadnych rozczarowań. Dotowane jest tylko mleko i cukier |
| |
malinka721 | 07.02.2017 11:24:15 |
Grupa: Użytkownik
Posty: 10 #2393209 Od: 2017-2-4
| Może 500-600euro wystarczy |
| |
des4 | 07.02.2017 11:53:22 |
Grupa: Użytkownik
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 1718 #2393222 Od: 2013-7-3
| miruna pisze: Bilet na komunikację miejską 2-6 Eu w jedną stronę (zależy gdzie będziesz mieszkać) wejście na akropol 12 Eu, komplet leżaków z parasolem 10 Eu, napój w kartonie lub butelce 1-2 Eu lody podobnie. Polskie ceny mnożymy x3 a najlepiej x4 i nie będzie żadnych rozczarowań. Dotowane jest tylko mleko i cukier
a nie x7 albo x12? |
| |
des4 | 07.02.2017 11:58:34 |
Grupa: Użytkownik
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 1718 #2393226 Od: 2013-7-3
Ilość edycji wpisu: 1 | malinka721 pisze: Może 500-600euro wystarczy
zależy na ile lecisz, w dwie osoby powinnaś się zmieścić w 50 euro dziennie razem z jedzeniem i drobnymi zakupami plus dojazdy i wycieczki, jeśli do 10 dni to spokojnie, jeśli na dwa tygodnie, musisz pilnować wydatków
sprawdź czy będziecie mieć w pokoju lodówkę, niektóre hotele mają aneks kuchenny, wtedy trochę jedzenia możecie sobie robić same, napoje też warto kupować w markecie z zgrzewkach
zależy też gdzie macie hotel, jeśli to zadooopie "daleko od szosy", to lokalne sklepy i knajpy podkręcają ceny z braku konkurencji, dla was korzystniej jeśli to będzie w miarę blisko jakiejś miejscowości, nie tylko po kątem cen, ale i z powodów logistycznych - dojazdy/wycieczki |
| |
malinka721 | 07.02.2017 12:06:48 |
Grupa: Użytkownik
Posty: 10 #2393231 Od: 2017-2-4
| Lecimy na 7 dni,obrzeża Faliraki. |
| |
malinka721 | 07.02.2017 12:10:58 |
Grupa: Użytkownik
Posty: 10 #2393233 Od: 2017-2-4
| [quote=des4]malinka721 pisze: Może 500-600euro wystarczy
zależy na ile lecisz, w dwie osoby powinnaś się zmieścić w 50 euro dziennie razem z jedzeniem i drobnymi zakupami plus dojazdy i wycieczki, jeśli do 10 dni to spokojnie, jeśli na dwa tygodnie, musisz pilnować wydatków
sprawdź czy będziecie mieć w pokoju lodówkę, niektóre hotele mają aneks kuchenny, wtedy trochę jedzenia możecie sobie robić same, napoje też warto kupować w markecie z zgrzewkach
zależy też gdzie macie hotel, jeśli to zadooopie "daleko od szosy", to lokalne sklepy i knajpy podkręcają ceny z braku konkurencji, dla was korzystniej jeśli to będzie w miarę blisko jakiejś miejscowości, nie tylko po kątem cen, ale i z powodów ogistycznych - dojazdy/wycieczki[/quote Dzięki za cenne i rzeczowe wskazówki |
| |
Electra | 02.02.2025 07:47:17 |
|
|
| |
miruna | 07.02.2017 12:19:25 |
Grupa: Użytkownik
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 106 #2393237 Od: 2015-7-14
| des4 pisze: miruna pisze: Bilet na komunikację miejską 2-6 Eu w jedną stronę (zależy gdzie będziesz mieszkać) wejście na akropol 12 Eu, komplet leżaków z parasolem 10 Eu, napój w kartonie lub butelce 1-2 Eu lody podobnie. Polskie ceny mnożymy x3 a najlepiej x4 i nie będzie żadnych rozczarowań. Dotowane jest tylko mleko i cukier
a nie x7 albo x12?
I czemu miała służyc ta "dobra" rada wuju |
| |
MESCOMP1959 | 07.02.2017 14:16:57 |
Grupa: Użytkownik
Posty: 87 #2393265 Od: 2014-4-22
| Witaj, w 2015 byliśmy na Rodos, właśnie w Faliraki, ale nie w centrum tylko na początku patrząc od RODOS. Super sprawa do centrum 500 m i jest spokój, nasz hotel to Lagonas, byliśmy zadowoleni. Każdy z piszących ma po części rację. Mieliśmy 1000 euro na dwie osoby na 14 dni, wyrzeczeń żadnych, samochód na 3 dni, no i wieczorkami tawerny, posiłki w hotelu ale ofertami tawern nie gardziliśmy i spokojnie kasy starczyło, na wszystko w tym na wycieczki |
| |
malinka721 | 07.02.2017 14:23:58 |
Grupa: Użytkownik
Posty: 10 #2393266 Od: 2017-2-4
| MESCOMP1959 pisze:
Witaj, w 2015 byliśmy na Rodos, właśnie w Faliraki, ale nie w centrum tylko na początku patrząc od RODOS. Super sprawa do centrum 500 m i jest spokój, nasz hotel to Lagonas, byliśmy zadowoleni. Każdy z piszących ma po części rację. Mieliśmy 1000 euro na dwie osoby na 14 dni, wyrzeczeń żadnych, samochód na 3 dni, no i wieczorkami tawerny, posiłki w hotelu ale ofertami tawern nie gardziliśmy i spokojnie kasy starczyło, na wszystko w tym na wycieczki
Czyli powinno wystarczyć,patrząc,że będziemy tylko,7 dni.Dziękuję. |
| |
MESCOMP1959 | 07.02.2017 14:30:10 |
Grupa: Użytkownik
Posty: 87 #2393267 Od: 2014-4-22
| Jak najbardziej, pozdrawiam i życzę cudownych wrażeń. W razie dalszych pytań, służymy pomocą, zwiedziliśmy wyspę wzdłuż i w szerz. |
| |
pawelh | 07.02.2017 14:31:27 |
Grupa: Użytkownik
Lokalizacja: podkarpacie
Posty: 2155 #2393268 Od: 2011-3-24
| Nie wiem gdzie wy robicie te zakupy,ale ja w większości w Lidlu i uważam, że ceny są bardzo zbliżone do naszych. Część produktów jest droższa,ale bez przesady. Mniejsze sklepy czy tawerny na odludziu (brak konkurencji)mogą mieć nieco drożej,ale to też nie jest reguła. Oczywiście bez auta trudno szukać tańszych sklepów ,ale przy tak krótkim pobycie w dwie osoby to nawet szkoda zachodu.Według tego co wcześniej podałem to spokojnie styknie 200€-oczywiście mam na myśli jedzenie,jak ktoś chce wydać więcej to żaden problem. |
| |
MESCOMP1959 | 07.02.2017 14:37:37 |
Grupa: Użytkownik
Posty: 87 #2393269 Od: 2014-4-22
| Zgadzam się całkowicie z Pawłem. Wszystko zależy od tego, czy wypoczynek ma być oszczędny czy raczej nie, czy zakupy w marketach czy w rodzinnych sklepikach, no i oczywiście czy hotel z wyżywieniem, czy żywienie we własnym zakresie. Obiad spokojnie można zjeść za 8 - 10 euro, drink w tawernie - 4 - 6 euro. Owoce morza no niestety zaliczyć należy do drogich |
| |
des4 | 07.02.2017 14:45:27 |
Grupa: Użytkownik
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 1718 #2393274 Od: 2013-7-3
Ilość edycji wpisu: 1 | pawelh pisze:
Nie wiem gdzie wy robicie te zakupy,ale ja w większości w Lidlu i uważam, że ceny są bardzo zbliżone do naszych. Część produktów jest droższa,ale bez przesady. Mniejsze sklepy czy tawerny na odludziu (brak konkurencji)mogą mieć nieco drożej,ale to też nie jest reguła. Oczywiście bez auta trudno szukać tańszych sklepów ,ale przy tak krótkim pobycie w dwie osoby to nawet szkoda zachodu.Według tego co wcześniej podałem to spokojnie styknie 200€-oczywiście mam na myśli jedzenie,jak ktoś chce wydać więcej to żaden problem.
No właśnie Lidl, ostatnio w czerwcu w czasie wypadu na Korfu, głownie supermarkecie sieci Diellas, ceny spożywki 20-30% więcej niż u nas, porównywalnie z Chorwacją nad morzem.
W Lidlu zawsze kupujemy paczkowaną fetę 6-7 euro za kg. No i wino, można kupić całkiem zacne na promocjach
Nie wiem skąd ludzie biorą te opowieści z mchu i paproci o cenach 4x wyższych niż u nas, chyba z markecików przy turystycznych deptakach w centrach kurortów.... |
| |
sylbiel | 10.02.2017 12:18:01 |
Grupa: Użytkownik
Posty: 89 #2394482 Od: 2012-5-28
| Jak na Symi to idźcie do portu rano, bodaj koło 8 odpływają (sprawdźcie dzień wcześniej), tam wycieczkę (Symi wraz z klasztorem Panormitis) można kupić znacznie taniej. Najlepsza cena była w niedzielę, bo weekend to czas...zmiany turnusów m.in. dla Skandynawów. Transport miejski w miarę ok, choć niestety nie jest to Kreta, do Lindos dojedziesz spokojnie (warto!), warto też zajrzeć na urokliwe plaże w okolicach (Tsampica;ta przy zatoce Anthony'ego Quinn'a i przy samym Lindos) Jeśli wycieczka to na południe, na plażę Prasonissi, do mekki surferów; po drodze niezwykłe widoki... |
| |
tomeczek_11 | 10.02.2017 19:42:16 |
Grupa: Użytkownik
Lokalizacja: Kraków
Posty: 168 #2394704 Od: 2014-8-29
| des4 na Kefalonii w normalnym sklepie w którym większość Greków tez kupuje ceny były x4, a czasem i więcej. Oczywiście jeździliśmy do Lidla i Carrefoura, no to było taniej. Na stałym lądzie zapewne taniej będzie, ale wyspy mają swoje kaprysy. |
| |
Electra | 02.02.2025 07:47:17 |
|
|