Grecja GRECJA-forum turystyczno-społecznościowe


W S T E P N I A K Grecja – kraj słońca, błękitnego morza, białych domków i wielkiej historii. Jednocześnie kraj wielkich kontrastów, borykający się z niezliczonymi problemami społecznymi. Biedny kraj bogatych ludzi – takie określenie gdzieś usłyszałam. Czy słuszne? Skąd wzięło się powiedzonko „nie udawaj Greka?” :) Zapraszam do udziału w dyskusji na te i inne tematy… razem możemy spróbować tak naprawde zrozumieć i poznać ten kraj, zobaczyć go z perspektywy nie tylko turysty, ale także potencjalnego mieszkańca… w końcu jesteśmy w Unii :)NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » WYDARZENIA BIEZACE - KONTYNENT, KRETA I POZOSTALE WYSPY » GRECJA SZANTAŻUJE UE?

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 3 / 5>>>    strony: 12[3]45

Grecja szantażuje UE?

  
anitasz30
07.04.2015 21:06:00
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Krakow/Kreta/UK

Posty: 1945 #2086493
Od: 2009-2-17


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

a teraz jeszcze to... ciekawe, kto pierwszy sprawdzi...oczko zastanawiam się, czy naprawdę są w stanie zagrać vabank...oczko Wiem, wiem, zaraz ktoś tu rzuci, że Rosja nie ma kasy...ale dzisiejszy świat nie takie "cuda na kiju" widział, więc wszystko jest możliwe...niestety...
_________________
Kreta-marzenia w kolorze Blue

  
Electra15.08.2020 01:31:28
poziom 5

oczka
  
taurus
07.04.2015 21:59:09
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Gdańsk

Posty: 1135 #2086522
Od: 2011-1-14
Już jest przeciąganie do bodajże 24 kwietnia - obie strony sondują się - moim zdaniem powinni się dogadać z Chińczykami - turystów na 1000 lat by mieli a i hotele były by pełne a kwaterki prywatne dla Nas oczko
_________________
Pozdrawiam


Błędy ortograficzne są nie zamierzone. W większości spowodowane używaniem klawiatury przez dzieci.
  
dim
08.04.2015 06:27:39
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 28 #2086608
Od: 2015-2-16
Po pierwsze, dzięki turystyce i flocie, bilans przepływów z zagranicą, gdyby nie spłata długów, mieliby nareszcie dodatni - nie mają się czego obawiać, w razie tzw. bankructwa. A ogłoszenie niewypłacalności zatrzymuje zegar odsetek. Straszenie "żelaznym wilkiem".
  
ogorek
08.04.2015 07:46:11
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2745 #2086620
Od: 2012-7-15


Ilość edycji wpisu: 1
@dim mnie trochę zaskoczył. Owszem mają wzrost liczby turystów o 23% ale turyści wydają średnio o 30% mniej niż w latach wcześniejszych. Gdzieś czytałem że to zamyka się w 2014 pod kreską odliczając spłaty.TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJAAle jak wychodzą na zero czy plus, to niech jeszcze raz wyliczą (dokładniej oczko ) odszkodowania od Niemców - tym razem powinno im wyjść 320 mld i po problemie
  
szugar
28.04.2015 22:31:38
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Warszawa Wesoła

Posty: 228 #2097588
Od: 2015-4-18
http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,17830650,Turysci_wybierajacy_sie_do_Grecji_powinni_zabrac_ze.html?utm_source=m.gazeta.pl&utm_medium=testbox&utm_campaign=najpopularniejsze
  
dim
29.04.2015 13:04:25
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 28 #2097853
Od: 2015-2-16
  ogorek pisze:

  @dim mnie trochę zaskoczył. Owszem mają wzrost liczby turystów o 23% ale turyści wydają średnio o 30% mniej niż w latach wcześniejszych. Gdzieś czytałem że to zamyka się w 2014 pod kreską odliczając spłaty.  TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA  Ale jak wychodzą na zero czy plus, to niech jeszcze raz wyliczą (dokładniej oczko ) odszkodowania od Niemców - tym razem powinno im wyjść 320 mld i po problemie


nie pamiętam tego szczegółu precyzyjnie, ale był to wzrost dochodów z turystyki rzędu 10%. Ze źródła, nie z artykułów w Wyborczej.
  
surfvolf
27.06.2015 09:20:48
poziom 5Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Athina

Posty: 683 #2133206
Od: 2011-12-4
Wygląda na to, że ostateczna decyzja strony greckiej w rokowaniach pomiędzy Grecją a instytucjami finansowymi i Eurogrupą zostanie wyrażona przez Naród w referendum.

Prawdopodobna data referendum to przyszła niedziela 5 lipca.
Rząd podjął decyzję o referendum jednogłośnie, dzisiaj odbędą się prace i głosowania w Parlamencie.
_________________
Pozdrawiam
- -
The shore fishing vagrant
  
ogorek
27.06.2015 10:26:23
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2745 #2133243
Od: 2012-7-15
Rządzący nie chcą brać odpowiedzialności po prostu

Zamiast robić referendum o pozostaniu przy EUR to robią referendum czy zgadzają sie z "propozycją" wierzycieli
  
surfvolf
27.06.2015 14:19:19
poziom 5Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Athina

Posty: 683 #2133369
Od: 2011-12-4
Warto chyba przedstawić uzasadnienie dla zwołania referendum. Może ktoś przeczyta i będzie miał własne (takie czy owakie) zdanie.
Tłumaczenie przemówienia Premiera Alexisa Tsiprasa:

Przez sześć miesięcy grecki rząd toczył walkę w warunkach bezprecedensowego gospodarczego ucisku w celu realizacji mandatu, który otrzymaliśmy 25 stycznia.

Mandat który dawał nam możliwość negocjacji z naszymi partnerami, aby zakończyć politykę oszczędności i umożliwić powrót dobrobytu i sprawiedliwości społecznej do naszego kraju.

Był to mandat dla osiągnięcia zrównoważonego porozumienia, w którym respektowana będzie zarówno demokracja jak i wspólne europejskie wartości i które doprowadzi do ostatecznego wyjścia z kryzysu.

Przez cały okres negocjacji proszono nas o realizację umów zawartych przez poprzednie rządy w memorandach, mimo, że ich polityka została kategorycznie odrzucona przez Greków w ostatnich latach.

Jednak ani przez chwilę nie myśleliśmy o poddaniu się czyli o zdradzeniu waszego zaufania.
Po pięciu miesiącach ciężkich negocjacji nasi partnerzy, niestety, przedstawili podczas wczorajszego posiedzenia Eurogrupy ultimatum dla greckiej demokracji i greckiego narodu.

Ultimatum które jest to sprzeczne z podstawowymi zasadami i wartościami Europy, wartościami naszego wspólnego europejskiego projektu.

Grecki rząd został poproszony o zaakceptowanie propozycji, która nakładają na Greków nowe obciążenia, które nie są możliwe do przyjęcia i podważają odnowę greckiej gospodarki i społeczeństwa, propozycji, które nie tylko utrwalają stan niepewności, ale też akceptują więcej nierówności społecznych.

Propozycje instytucji obejmują: działania prowadzące do dalszej deregulacji rynku pracy, cięcia emerytur, dalsze obniżki płac w sektorze publicznym oraz wzrost podatku VAT na żywność, restaurację i turystykę, eliminując jednocześnie ulgi podatkowe dla greckich wysp.

Propozycje te bezpośrednio naruszają europejskie prawa społeczne i prawa podstawowe: pokazują, że w odniesieniu do pracy, równości i godności celem niektórych partnerów i instytucji nie jest opłacalne i korzystne dla wszystkich stron porozumienie, ale upokorzenie całego narodu greckiego.

Propozycje te pokazują przede wszystkim na naciski ze strony Międzynarodowego Funduszu Walutowego na prowadzenie bardzo trudnej i surowej polityki cięć i oszczędności i czynią bardziej aktualną niż do tej pory potrzebę aby wiodące mocarstwa europejskie skorzystały z okazji i podjęły inicjatywę, która w końcu doprowadzi do końca greckiego kryzysu zadłużeniowego, kryzysu mającego wpływ na inne kraje i zagrażającemu przyszłości integracji europejskiej.

Drodzy Grecy,
Teraz na naszych barkach spoczywa historyczna odpowiedzialność wobec zmagań i poświęceń greckiego narodu, tak aby skonsolidować demokrację i suwerenność narodową. Nasza odpowiedzialność to przyszłość naszego kraju.

Ta odpowiedzialność wymaga od nas aby na ultimatum odpowiedzieć kierując się suwerenną wolą narodu greckiego.
Chwilę temu podczas posiedzenia gabinetu zaproponowałem zaproponowałem zorganizowanie referendum, tak aby Grecy byli stanie zdecydować w sposób suwerenny.
Propozycja została jednogłośnie przyjęta.

Jutro parlament zostanie zwołany w trybie pilnym aby przyjąć rządowy wniosek o referendum w najbliższą niedzielę 5 lipca w sprawie przyjęcia lub odrzucenia propozycji instytucji.

O swojej decyzji już poinformowałem prezydenta Francji, kanclerz Niemiec i prezesa Europejskiego Banku Centralnego, a jutro w liście formalnie poproszę przywódców Unii Europejskiej oraz instytucji, żeby obecnie obowiązujący program pomocowy został przedłużony na kilka dnia, tak aby Grecy mogli zdecydować wolni od nacisków i szantażu, zgodnie z wymogami konstytucji naszego kraju i demokratycznymi tradycjami Europy.

Drodzy Grecy,
Byłem proszony żeby na ultimatum w którym żąda się od nas bardzo poważnych i bardzo degradujących społecznie cięć bez końca i bez żadnych perspektyw na społeczne i gospodarcze ożywienie odpowiedzieć w sposób dumny i suwerenny, tak jak nakazuje grecka historia.

Na autorytaryzm i surową politykę oszczędności będziemy będziemy reagować w sposób demokratyczny, spokojnie i stanowczo.
Grecja, kolebka demokracji, wyśle głośną demokratyczną odpowiedź Europie i światu.
Osobiście przyjmę wynik waszego demokratycznego wyboru, niezależnie od tego jaki on będzie.

Jestem absolutnie przekonany, że wasz wybór uhonoruje historię naszego kraju i wyślę pełną godności wiadomość do świata.
W tych krytycznych momentach wszyscy musimy pamiętać, że Europa jest wspólnym domem narodów, że w Europie nie ma ani właścicieli ani gości.

Grecja jest i pozostanie integralną częścią Europy, a Europa jest integralną częścią Grecji. Bez demokracji jednak Europa będzie Europą bez tożsamości i bez busoli.

Zapraszam wszystkich do aby okazali jedność narodową i spokój, tak aby można było podjąć odpowiednie decyzje.
Dla nas, dla przyszłych pokoleń, dla historii Greków.
Dla suwerenności i godności naszego narodu.

Ateny, 27 czerwca, 1 w nocy.
Tłumaczenie: Szymon Martys
_________________
Pozdrawiam
- -
The shore fishing vagrant
  
ogorek
27.06.2015 19:14:29
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2745 #2133471
Od: 2012-7-15
słowa, słowa, słowa ...

Równie dobrze Polska może powiedzieć, że nie będzie spłacać odsetek przez 20 lat bo to blokada podwyżek pensji, płacy minimalnej itp, itd

Skoro mało kto płaci podatki, mało kto teraz spłaca kredyt na nieruchomosć bo jest prawo, że nie można zabrać jedynej nieruchomości - to jak wierzyciele mają wierzyć we wzrost przychodu z podatkow ???

Tylko przez cięcia w budżetówce i wzrost VAT.
Niech rząd Grecji zaproponuje i uwiarygodni wzrost wpływów bez tych cięć.

Moim zdaniem to "salomonowe" wyjscie - nic się nie udało wywalczyć to niech naród pokaże co chce.

Jest kilka krajów w EU z mniejszymy pensjami, emeryturami - dlaczego mają się skąłdać na ten jeden wybrany kraj ???
  
pawelh
27.06.2015 22:17:42
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: podkarpacie

Posty: 2022 #2133559
Od: 2011-3-24
Ameneh
  
Electra15.08.2020 01:31:28
poziom 5

oczka
  
Kalimera
28.06.2015 20:36:32
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Gdynia

Posty: 168 #2134014
Od: 2014-10-3
Znaleźli się chętni do podnoszenia podatków, szkoda tylko, że nie swoich.
A wprowadźmy w Polsce podatek katastralny, z 30% VAT na towary luksusowe np. auta, jachty, itp. a przede wszystkim jak masz działalność w Polsce to zarejestruj ja w Polsce, a nie na Cyprze, i niech każdy płać podatki tutaj , rozliczmy urzędników z kasy wziętej z UE .... Może spłacimy ten prawie bilionowy dług w 3 lata, nie obarczając nim naszych dzieci i wnuków ?? Nie będziemy musieli straszyć przyszłych emerytów brakiem środków w ZUSie. Z mojego punktu widzenia, kto jak kto, ale Polacy nie powinni oceniać ani obecnej sytuacji w jakiej znalazła się Grecja, ani tego w jaki sposób próbują się Grecy z niej ratować. Posprzątajmy najpierw we własnym barłogu, a do posprzątania jest wiele..... To, ze mamy dzisiaj takie anie inne PKB to jedno, inna sprawa jakim i czyim kosztem zostało osiągnięte...Tu nie mamy się czym chwalić. My mieliśmy być drugą Irlandią, tymczasem coraz więcej nas wyjeżdża do Irlandii, a to nie to samo.
  
pawelh
28.06.2015 21:16:04
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: podkarpacie

Posty: 2022 #2134074
Od: 2011-3-24
Masz wiele racji,ale nie można ciągle żyć na kredyt a tak od dłuższego czasu czynią Grecy.Ile razy byłbyś w stanie pożyczać kasę nawet najlepszemu sąsiadowi tym bardziej,że nie miałbyś pewności czy to coś zmieni.Ja osobiście po pierwszej zaległości mówię stop.Tym bardziej,że zarabiają lepiej niż my.
  
surfvolf
28.06.2015 21:33:14
poziom 5Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Athina

Posty: 683 #2134112
Od: 2011-12-4
Drobny szczegół umyka dyskutantom, to nie MFW, EBC, KE i będący na ich usługach przywódcy UE odmawiają dalszego kredytowania Grecji, tylko aktualny rząd Grecji odmawia przyjęcia tego kredytowania na proponowanych przez wcześniej wymienionych warunkach.

Opozycja, która przegrała wybory 25 stycznia aż się pali aby utworzyć jakiś rząd tymczasowy, podpisać podsuwane przez w.w warunki i zgarnąć podrzucone przez bankierów ochłapy, dokładając do aktualnego zadłużenia kolejne miliardy.
_________________
Pozdrawiam
- -
The shore fishing vagrant
  
pawelh
28.06.2015 21:50:09
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: podkarpacie

Posty: 2022 #2134140
Od: 2011-3-24
Z reguły kto daje kasę ustala reguły bo chcę mieć pewność na zwrot.To są działania spóźnione o kilkanaście o ile nie o kilkadziesiąt lat.Przymykanie oka okazało się być bombą z opóźnionym zapłonem.Podobnie jak obecna polityka względem emigrantów.To się nazywa obudzić się z ręką w nocniku.
  
surfvolf
28.06.2015 22:53:34
poziom 5Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Athina

Posty: 683 #2134196
Od: 2011-12-4
Przymykanie oka? Sądzę, że świadome pompowanie pieniędzy, bo polityka była zawsze przed ekonomią.

Data drugiego rozszerzenia WE i przyjęcia właśnie Grecji w 1981 roku zapewne nie jest uwarunkowana ekonomicznie tylko politycznie.
W czym czasie przybierały na mocy społeczne ruchy po "gorszej" stronie żelaznej kurtyny, więc pokazanie ciemiężonemu przez komunistów ludowi alternatywy w postaci rosnącego w dobrobyt we wspólnocie europejskiej społeczeństwa greckiego, które niedawno zrzuciło gnębiącą je faszystowską dyktaturę, było idealnym majstersztykiem.
Zresztą lud po drugiej stronie kurtyny "kupił" ten obrazek. Za tę cenę udało się mur berliński obalić, zjednoczyć Niemcy, zdominować "wyzwolone" ludy.
Teraz "rozpasana" Grecja jest niepotrzebna - teraz czas na Ukrainę.
To tak w bardzo dużym skrócie mój pogląd na sytuację oczko .
_________________
Pozdrawiam
- -
The shore fishing vagrant
  
frodo
28.06.2015 23:36:13
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Białystok

Posty: 150 #2134221
Od: 2013-6-30
dużo w tym prawdy co mówisz surfvolf

_________________
Frodopoulos
  
pawelh
29.06.2015 06:28:05
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: podkarpacie

Posty: 2022 #2134258
Od: 2011-3-24
Wszystko jasne bo gdyby ekonomia miała pierwszeństwo przed polityką to wszystkie grupy zawodowe,które mają różne bonusy dawno by je straciła.Jeśli komuś przyszło by do głowy protestować to dostałby pałką i po problemie.Tylko przeciětny polski emeryt,który dostaje 200 euro,czy Kowalski pracujący za 300 euro i to jeszcze czasem bez umowy chyba nie zrozumie dlaczego ma pomagać bogatszym .Transza pomocowa była kiedyś wysłana przez Donalda do Gr.ps.Wykonałem po ustalonej cenie usługę,którą zamawiający skonsumował a gdy przyszedł czas rozliczenia to dostałem 1/3 a po wielkim krzyku 2/3 ustalonej kwoty.Osoba ta wedziała doskonale co i za ile,obecnie udaje Greka a nawet nie odbiera telefonutaki dziwnyJa tu widzę podobieństwo.
  
robertos
29.06.2015 08:19:26
poziom 5Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Polnica

Posty: 583 #2134302
Od: 2010-4-25
https://www.youtube.com/watch?v=nVLSumzNFV8

Miłego oglądania
_________________
Jest taki kraj na południu
gdzie wyspy toną w błękitach
gdzie Bóg zapomniał o grudniu...
  
surfvolf
29.06.2015 09:06:33
poziom 5Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Athina

Posty: 683 #2134317
Od: 2011-12-4
  pawelh pisze:

  (...)Tylko przeciětny polski emeryt,który dostaje 200 euro,czy Kowalski pracujący za 300 euro i to jeszcze czasem bez umowy chyba nie zrozumie dlaczego ma pomagać bogatszym .(...)


Moi greccy znajomi to zwykli ludzi, pracownicy firm zarówno szeregowi jak i zarządzający, prywatni przedsiębiorcy, emeryci, bezrobotni - żaden z nich nie dostał nawet jednego euro z sumy, którą mają do spłacenia.
Też nie rozumieją dlaczego mają z pieniędzy na które pracują lub pracowali część oddawać bogatym?

Jeżeli polski emeryt i pracownik zrozumie, że więcej go łączy niż dzieli z greckim emerytem i pracownikiem, mogą razem poprawić swą przyszłość.
W przeciwnym razie, razem będą pracować na fundusz emerytalny jakiegoś finansisty czy działającego w jego interesie polityka.
_________________
Pozdrawiam
- -
The shore fishing vagrant
  
Electra15.08.2020 01:31:28
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 3 / 5>>>    strony: 12[3]45

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » WYDARZENIA BIEZACE - KONTYNENT, KRETA I POZOSTALE WYSPY » GRECJA SZANTAŻUJE UE?

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny

Katalog stron WWW

katalog stron

Katalog Stron SEO

Katalog stron - Best in Poland

katalog stron turystycznych

Katalog 3CO/a>

wortal migranci

katalog dobre fora